İbrahim SUN

-BENİM HEMŞEHRİM, DENİZLİ İLİ SARAYKÖY İLÇESİNDE 1964 YILINDA DOĞDU. BABA EMİN İLHAN SUN’UN 1958 YILINDA BAŞLATDIĞI GAZETECİLİK HAYATINDA 6 YAŞINDA BÜROKRATLAR TARAFINDAN SEVİLEN ‘’AFACAN GAZETECİ’’ OLDU. ALFABEYİ ÇÖZMESİNDEN İTİBAREN GAZETE VE MATBAA’DA MÜRETTİP, MÜCELLİT, HABERCİ VE MAKİNİST OLARAK ÇALIŞDI. İLKÖĞRETİMİNİ 24 MAYIS, ORTA ÖĞRETİMİNİ SARAYKÖY ORTAOKULU VE SARAYKÖY LİSESİNDE TAMAMLADI. 1983 YILINDA ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜNÜ KAZANDI. AİLE ŞİRKETİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN İŞ HAYATINA ATILDI. 1985 YILINDA VATANİ GÖREVİNİ BİTİRDİ. AİLE VE KARDEŞLER ARASINDA ALINAN KARARLA 1986 YILINDA İŞ ALANLARINI DENİZLİ’YE TAŞIDILAR. MATBAACILIK VE AMBALAJ SEKTÖRÜNDE, KALİTELİ İŞ, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ NETİCESİNDE, DENİZLİ’DE SAYILI BÜYÜK FİRMA DURUMUNA GELDİLER. 1988 YILINDA ‘’ALPERENSUN DIŞ TİCARET’’ BİREYSEL FİRMASINI KURDU. 1990 YILI SOVYETLER BİRLİĞİNİN DAĞILMASI NETİCESİNDE, YILLARDIR ESİR TÜRKLERİ TANIMA İSTEĞİ, BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİNDE İŞ YAPMASINA KAYNAK OLDU. BULGARİSTAN’DA ‘’SUN OOD’’ (limited şirket) kurdu. TİCARET VE EĞİTİM HAYATINI GERÇEKLEŞTİRDİ. AMERİKA, BULGARİSTAN VE ROMANYA’DA TİCARET YAPTI. İNANAN KESİMİN GÜÇLÜ OLMASI İDRAKİYLE YURT DIŞINDAKİ ŞİRKETİNİ HALEN FAAL TUTMAKTADIR. 1993 YILINDA DENİZLİ’DE ‘’SUN TEKSTİL BASKI AMBLAJ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’’ KURDU. 2004 YILINDA ARKADAŞLARIMIZIN KARARIYLA ‘’SUN’’ OSMANLICA ANLAMI: HİZMET ETMEK, İNGİLİZCE ANLAMI; GÜNEŞ OLAN SİYASİ AKTUEL GAZETEYİ KURDU VE WEB GAZETE HİZMETİNE GİRDİ. DENİZLİ’DE İSMİNE YAKIŞIR BİR KIVILCIM BAŞALTTI. 2011 YILINDAN ITIBAREN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE GAZETE ÇIKARARAK, BİK DEN REKLAM HAKKINI KAZANDI. VATANDAŞA ERİŞEBİLME GAYRETİ İÇİNDE OLDU. VATANDAŞ TARAFINDAN BEĞENİLMESİ ONURU OLDU.
1988 VE 1992 YILLARINDA MİLLİYETÇİ ÇALIŞMA PARTİSİ (MHP) MERKEZ İLÇE 2. BAŞKANLIĞINA SEÇİMLE GETİRİLDİ. 1988 VE 1992 YILLARINDA, MÇP İL BAŞKANI MERHUM CAHİT ÇEVİK TARAFINDAN GECE DÜZENLEME GÖREVİ VERİLDİ. 2 YILDIZ DÜĞÜN SALONU 1 KAPALI SPOR SALONUNDA GECE DÜZENLEME NASİP OLDU. ÜLKÜCÜLERİN VE MİLLETİMİZİN GÖSTERDİĞİ İLGİ NETİCESİNDE PARTİDE DAHA RAHAT ÇALIŞABİLMEMİZ İÇİN İMKAN DOĞDU. MÇP VE SAADET PARTİ İTTİFAKI MECLİSE GİRMEMİZE VESİLE OLDU.
‘’BÜYÜK HAYALLER, BÜYÜK İDEALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR’’ SÖZÜ GERÇEK OLDU… ÖVGÜYLE SOHBETLERİNDE BAHSETTİĞİ EN BÜYÜK GURURU, BAŞBUĞUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ AİLE ŞİRKETİ YENİ MATBAA’DA AĞIRLAMA İMKANI OLDU. CENABI ALLAH’TAN BAŞBUĞA RAHMET DİLİYORUZ. PARTİDE BULUNDUĞU, ÜLKÜCÜ HAREKETİN İKTİDAR OLMADIĞI DÖNEMLERDE YETKİLİLER SÖZÜMÜZÜ HÜRMET EDİYORLARDI, BU VESİLEYLE MEMURİYET HAYATINA VE İŞ HAYATINA ARKADAŞLARIN İŞE BAŞLAMASINA VESİLE OLDU. GURUR DUYUYORUZ…